khu
14 مهر 1401 - 22:24

فرهنگ؛ زیربنای تعاملات میان کشورها و ملت ها است/ خواهرخواندگی تبریز و خجند

رایزن سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران گفت: تبادلات فرهنگی و تعامل میان هنرمندان دو کشور ایران و تاجیکستان در تحکیم روابط دولت ها و ملت ها بسیار اثرگذار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، "ظفر محمدی"، رایزن سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران امروز در حاشیه بازدید از دانشگاه هنر اسلامی تبریز اظهار داشت: امروز و فردا شاهد برگزاری ویژه برنامه های مختلفی به مناسبت روزهای فرهنگی تاجیکستان در ایران هستیم و تعدادی از هنرمندان تاجیکی فعال در رشته های مختلف به شهر تبریز سفر کرده اند.

وی با اشاره به این‌که تبادلات فرهنگی و تعامل میان هنرمندان دو کشور ایران و تاجیکستان در تحکیم روابط دولت ها و ملت ها بسیار اثرگذار است، خاطرنشان کرد: هیات فرهنگی تاجیکستان طی امروز و فردا با حضور در شهرهای تبریز و شیراز؛ ضمن دیدار با هنرمندان این دو شهر؛ برنامه های مختلفی را اجرا خواهند کرد.

محمدی با اشاره  به خواهرخواندگی شهرهای تبریز از ایران و خجند  از تاجیکستان، یادآور شد: پیش از این هفته فرهنگی تبریز در پایتخت تاجیسکتان شهر دوشنبه برگزار شده است و شاهد حضور جمعی از هنرمندان تبریزی در شهرهای مختلف تاجیکستان بوده ایم، این بار تعدادی از هنرمندان تاجیکی در ایران حضور یافته اند تا شاهد گسترش بیش از پیش ارتباطات فرهنگی میان دو کشور در سطوح مختلف باشیم.

رایزن سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران با تأکید بر این‌که فرهنگ؛ زیربنا و اساس دیگر تعاملات میان کشورها و ملت هاست، گفت: علاقه‌مند به برپایی نمایشگاه های مشترک هنری و همایش های مختلف در موضوعات سیاسی، گردشگری و فرهنگی در دو کشور هستیم.

وی با بیان این‌که مقبره کمال الدین خجندی، فصل مشترکی برای دو کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: اشتراکات فرهنگی و هنری موجود میان شهر بزرگ و زیبای تبریز و دیگر شهرهای جمهوری تاجیکستان نشان از اهمیت گسترش تعاملات میان دو کشور دارد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 772110