khu
11 فروردین 1402 - 10:39

مراسم افطاری سفارت ایران برای رهبران حزب "سعادت" و "هدا پار" ترکیه

رهبران حزب سعادت و هدا پار ترکیه با حضور در سفارت ایران در مراسم افطاری درباره مسائلی از جمله روابط ایران و ترکیه در آینده و نیز مسئله فلسطین به بحث و رایزنی پرداختند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تمل کاراملا اوغلو رهبر حزب سعادت به همراه دیگر مقامات این حزب مهمان سفارت ایران در مراسم افطار ماه رمضان بودند.

در این مراسم که به صورت سنتی هر ساله در سفارت ایران برگزار می شود، مسائلی از جمله روابط دو جانبه و نیز وضعیت منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا از اقدامات خرابکارانه و تروریستی این رژیم در منطقه و نیز فلسطین اشغالی، روند گسترش همکاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه بخصوص عربستان و نیز گسترش روابط بین ایران و ترکیه در آینده از جمله محورهای این دیدار و افطاری بود.

کشور ترکیه ,

همچنین بررسی مسئله فلسطین و در پیش بودن روز قدس و برنامه هایی که برای این روز در ایران و ترکیه خواهد بود و نیز اهدای کتابهای ترجمه شده به ترکی در موضوع فلسطین و روز قدس از جمله موضوعاتی بود که مورد علاقه طرفین بود و بررسی شد.

کشور ترکیه ,

سفارت کشورمان همچنین در شب پنجم ماه مبارک رمضان میزبان از زکریا یاپیجی‌اوغلو رهبر هدا پار و اعضای کمیته مرکزی این حزب بود.

کشور ترکیه ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118954