khu
11 فروردین 1402 - 17:07

بارش برف بهاری در محور نورآباد به نهاوند/ آماده‌باش ۳۸ اکیپ راهداری استان لرستان

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به آماده‌باش ۳۸ اکیپ راهداری این استان از بارش برف در محور نورآباد به نهاوند خبر داد.

مرتضی شیروانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  خرم‌آباد،  با اشاره به آخرین وضعیت ترافیک در محورهای مواصلاتی لرستان در پی ورود سامانه بارشی جدید، اظهار داشت: بارش برف هم‌اکنون محور نورآباد به نهاوند را سفیدپوش کرده است.

وی با اشاره به بارش باران در شهرهای لرستان افزود: تردد در جاده‌های این استان برقرار و ترافیک در جریان است و  رانندگان با توجه به لغزندگی جاده‌ها با سرعت ایمن حرکت و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از آماده‌باش اکیپ‌های راهداری در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد و عنوان کرد: 38 اکیپ و 371 راهدار مشغول خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند.

وی بیان کرد: مسافران نوروزی پیش از سفر با سامانه 141 برای اطلاع از وضعیت محورهای لرستان تماس بگیرند و زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی نیز برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر به‌همراه داشته باشند.

سامانه بارشی جدید که از بامداد امروز به آسمان لرستان واردشده با مخاطراتی مانند اختلال در تردد، آب‌گرفتگی معابر، ایجاد رواناب، لغزندگی سطح جاده‌ها، سیلابی‌شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و خسارت به بخش کشاورزی همراه است.

این سامانه بارشی صبح شنبه از  آسمان لرستان خارج می‌شود و پوشش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، پدیده‌های غالب جو این استان در روزهای ابتدایی هفته آینده است.

انتهای پیام/ 644

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1119751