khu
17 بهمن 1401 - 15:33

معاون رئیس جمهور: ۲۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کشور افتتاح شد

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: ۲۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کشور افتتاح شده که سرفصل آن بیش از ۴ هزار پروژه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، محسن منصوری صبح امروز در آئین افتتاح 16 هزار طرح اشتغال‌زایی که به‌صورت پایلوت در شهرستان قرچک انجام شد با اشاره به اهمیت رشد اقتصادی در کشور برای کم شدن موانع و مشکلات معیشتی اظهار داشت: در حوزه شاخص‌های کلان اشتغال‌زایی با جدیت دولت در مسائل اساسی و کلان کشور رو به رشد است و در موضوع تورم عملکرد کشور مناسب بوده و در صورتی که کاستی‌هایی وجود دارد اما رشد تولید رو به بهبود است و خوشبختانه در صادرات اعداد و ارقام نسبت به سال‌های قبل بسیار متفاوت و دارای جهش اقتصادی در حوزه کلان است.

وی افزود: در حوزه اشتغال وعده‌های انتخاباتی در دی‌ماه و همین‌طور این ماه محقق شده و به یک‌میلیون شغل اعلام شده و به این اعداد رسیدیم و اکنون در بالاتر از آنچه مورد انتشار بود در حال حرکت هستیم اما این اتفاقات زمان بر است تا باعث بروز تحولات مهم‌تر در کشور است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در 5 استان به‌صورت مستقیم امروز افتتاح داریم در ادامه گفت: گستردگی فعالیت‌ها به‌صورت نمادین 16 هزار طرح به‌صورت جداگانه باعث ایجاد 48 هزار شغل است که واقعاً در راستای عدالت است که این موضوع با تکیه بر مردم به‌صورت ویژه برای رشد شکل گرفت.

وی تصریح کرد: از منابع مالی به‌صورت هرمی استفاده شده و جنس فعالیت‌های صندوق از نوع محرومیت‌زدایی است.

منصوری در ادامه با تاکید بر اینکه حرکت به سمت ایجاد اشتغال و امنیت پایدار است ابراز داشت: راه نجات کشور استفاده از منابع مردمی با همکاری حمایت‌های دولتی است و اساساً کارآفرینی اجتماعی به‌عنوان محور فعالیت دولت ثبت شد و همچنین دولت به مجموعه نظام اشتغال توجه جدی دارد و با فعال شدن حوزه اشتغال حوزه‌های دیگر نیز به‌خودی‌خود رشد می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه‌هایی چون پاکدشت و رباط‌کریم اکنون با مشکل کارگری مواجه شدیم و کمبود کارگر داریم و پیشرفت چشمگیر باوجود بر تحریم‌ها و جنگ ترکیبی شکل گرفت و جمهوری اسلامی با میدان‌داری مردم توانست از شرایط سخت عبور کند تا امروز شاهد رشد در حوزه‌های مختلفی چون اشتعال‌زایی و صنعت باشیم.

منصوری در ادامه اضافه کرد: 280 هزار میلیارد تومان پروژه در کشور افتتاح شده که سرفصل آن بیش از 4 هزار پروژه است و این‌ها نشان دهنده تحول در حوزه اقتصاد صنعت و عمرانی در شرایط سخت است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پایان خاطرنشان کرد: 32 درصد این تسهیلات به بانوان اختصاص یافته که این نشان از حضور و فعالیت بانوان در کشور دارد و 47 درصد کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بانوان به‌عنوان کارفرما از 30 صندوق کارآفرینی امید شکل گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1022725