khu
20 مرداد 1401 - 11:03

مدیرکل تبلیغات بوشهر: هیات‌های مذهبی به شبهات جوانان پاسخ دهند

گناوه - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: هیات‌های مذهبی به عنوان پایگاه و محل اصلی جهاد تبیین وارد میدان پاسخگویی به شبهات جوانان شوند.

به گزارش  ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا طاهری روز پنجشنبه در جمع عزاداران حسینه اعظم دیلم افزود: یکی از دغدغه مهم رهبر معظم انقلاب بحث جهاد تبیین است که هیات ها، باید در این میدن وارد و در فضای مجازی که شبهات و ابهامات به وفور و در حال گسترش است، جوانان را برای روشنگری تجهیز و آماده نقش آفرینی کنند.

وی اظهارکرد: امسال پس از ۲ سال شیوع ویروس کرونا مجالس عزاداری حسینی رونق گرفت و خدا را شکر مجالس ارزشمندی در سطح استان بوشهر برگزار شد. طاهری افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با راه‌اندازی سامانه عهد جهاد وارد میدان شده است و زمینه‌ای را فراهم کرده تا جوانان هیاتی و  عضو موسسات قرآنی، فرهنگیان و کسانی که تمایل به فعالیت در عرصه پاسخگویی به شبهات و تبیین مکتب اباعبدالله الحسین (ع) دارند، وارد میدان شوند، آموزش ببیند و پس از سازماندهی وارد میدان شوند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: علاقه مندان می‌توانند با ورود به سامانه عهد جهاد، آموزش‌های لازم را ببینند و برای نقش آفرینی در فضای مجازی آماده شوند.

اجرای نمایش تعزیه هیات عاشورائیان دیلم با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) شهرستان دیلم از دیگر برنامه های تدارک شده بود.

حجت الاسلام محمود اسدی امام جمعه دیلم از هماهنگی و برنامه ریزی حوزه فرهنگ و هنر برای برگزاری این برنامه تقدیر کرد و گفت: هنر یکی از ابزارهای مهم در ترویج فرهنگ دینی و مذهبی است که اثرگذاری بالایی در جامعه دارد و باید بخوبی از این ظرفیت استفاده شود.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 564783