khu
27 شهریور 1401 - 14:42

مردم نگران انتقال بیماران و مصدومان از عراق به ایران نباشد

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گفت: منتظر پایداری حال بیماران و مصدومان ایرانی در عراق هستیم؛ هر زمان شرایط مساعد شد، همه افرادی که در مراکز درمانی عراق بستری هستند را به کشور منتقل می‌کنیم.

پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر با اشاره به این که هنوز ۷۰۰ هزار زائر ایرانی در عراق حضور دارند و بیشتر تراکم در شهرهای نجف و کربلا است، ‌گفت: همچنان مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان های هلال احمر ایران در این دو شهر زیاد است، اما درمانگاه هلال احمر در مسیر نجف تا کربلا جمع شده است.

پیرحسین کولیوندوی با بیان این که مردم هیچ نگرانی درباره انتقال بیماران و مصدومان ایرانی به خاک کشور نداشته باشند، افزود: با وجودی که هلال احمر وظیفه‌ای در این بخش ندارد و وظیفه اصلی با شرکت‌های بیمه است، اما در صورت نیاز از تمام امکاناتش همچون آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، ‌نیروهای تخصصی، بالگرد و یا هواپیما استفاده می‌کند و تمام بیماران ایرانی را به کشور منتقل می‌کند.

کولیوند درباره انتقال جانباختگان گفت: در این بخش نیز وظیفه اصلی با هلال احمر ایران نیست؛ اما در صورت نیاز کمک خواهیم کرد و نمی گذاریم کاری بماند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 740739