khu
14 مرداد 1401 - 08:06

اطفال با شهید خردسال کربلا میثاق می‌بندند

امروز مادران و فرزندان عاشورایی خراسان جنوبی در مراسم شیرخوارگان حسینی حضور می‌یابند و با علی اصغر (ع)، طفل ۶ ماهه امام حسین (ع) تجدید بیعت می‌کنند.

همه ساله و در اولین جمعه از ماه محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی به یاد مظلومیت شهید ۶ ماهه کربلا در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود.

امروز این مراسم در خراسان جنوبی نیز برگزار شده و مادران خراسانی، فرزندان خود را با سربند یا علی اصغر (ع) در این مراسم حاضر می‌کنند و بیعتی دوباره با شهید خردسال کربلا می‌بندند.

یا علی اصغر (ع)نقاط مختلف خراسان جنوبی امروز صحنه حضور مادران و فرزندانی است که می‌خواهند در راه امام حسین (ع) پایداری کنند و فرزندانشان را برای جان فشانی در راه دین آماده کنند.

مراسم شیرخوارگان حسینی در بیرجند ساعت ۱۰ صبح در مزار امامزادگان باقریه و ساعت ۹ صبح در حسینیه جماران برگزار می‌شود.

۲۴ بقعه متبرکه میزبان عزاداران در گهواره

۲۴ بقعه متبرکه میزبان عزاداران در گهواره۲۴ بقعه متبرکه میزبان عزاداران در گهوارهحجت الاسلام رحیمی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی در ۲۴ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

او افزود: ۲۵۰ دست لباس رایگان تاکنون دوخته شده و به صورت رایگان بین شرکت کنندگان در مراسم توزیع خواهد شد.

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانیدمیزبانی بقاع متبرکه از طرح بصیرت عاشورایی/ شیرخوارگان حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شودمیزبانی بقاع متبرکه از طرح بصیرت عاشورایی/ شیرخوارگان حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شودمیزبانی بقاع متبرکه از طرح بصیرت عاشورایی/ شیرخوارگان حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شودمیزبانی بقاع متبرکه از طرح بصیرت عاشورایی/ شیرخوارگان حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شودحجت الاسلام رحیمی بیان کرد: سخنرانی، گهواره گردانی و نذرنامه خوانی از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که در مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی  گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۱۰ هزار نفر در این مراسم شرکت کنند.

اوقاف و امور خیریهدر حال تکمیل...

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند

شناسه خبر: 535337