khu
15 مهر 1401 - 17:05

مشکل سرویس بهداشتی ۷ هزار مدرسه در کشور برطرف شد

به گفته وزیر آموزش و پرورش از مجموع ۱۳ هزار مدرسه در کشور که در بحث سرویس بهداشتی مشکل داشته اند مشکل حدود هفت هزار واحد از آن‌ها رفع شده است.

یوسف نوری در آیین بهر برداری از چهار طرح آموزشی و خوابگاهی در شهر سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: دولت به دنبال عدالت آموزشی در تمامی مناطق کشور با کمک مردم و مردمی سازی فعالیت‌های آموزشی است و هنوز در زمینه فعالیت‌های آموزش و پرورش عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که رفع این نیاز‌ها مستلزم همکاری مردم است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:  ساخت دو هزار و ۱۰۰ فضای آموزشی در کشور آغاز شده است.

وی ادامه داد: سه فضای ورزشی در شهر زلزله زده سی سخت آماده می‌شود که بخشی از مشکلات ورزشی شهرستان دنا را برطرف خواهد کرد.

نوری با بیان اینکه هنوز مدارس کانکسی در کشور وجود دارند، گفت: لازم است زمینه حضور خیرین در همه مناطق کشور فراهم شود.

او با اشاره به اخذ رتبه یک کنکور امسال توسط یک دانش آموز از کهگیلویه و بویراحمد افزد: نفر اول سخت‌ترین رشته و پر متقاضی‌ترین رشته در کشور در این استان بوده است که نشان دهنده همت معلمان بوده است.

نوری با بیان اینکه معلمان مدارک لازم برای طرح رتبه بندی را به طور کامل پر کرده اند عنوان کرد: احکام رتبه بندی به زودی صادر خواهد شد.

احکام رتبه بندیامروز با حضور وزیر آموزش پرورش چهار طرح آموزشی در شهر سی سخت استان کهگیلویه بویراحمد به بهربرداری رسید.

یوسف نوری گفت:برای اجرای این طرح‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وزیر آموزش پرورش می گوید:در کهگیلویه بویراحمد ۷۰۰ مدرسه نایمن وجود دارد که تلاش می شود تا پایان سال تحصیلی جدید این مدارس نوسازی شوند.

او با بیان اینکه تا پایان امسال ۲۴۰۰ فضای ورزشی در سطح کشور برای دانش آموزان ساخته می شود، گفت: از این تعداد سه فضا متعلق به کهگیلویه و بویراحمد است.

باشگاه خبرنگاران جوانکهگیلویه و بویراحمدیاسوج

شناسه خبر: 772381