khu
28 آذر 1401 - 16:22

فعالیت در فضای مجازی در همه جای دنیا قواعدی دارد

نایب‌رئیس فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس با اشاره به ضرورت قانونمند شدن فضای مجازی گفت: امروز در کشور انگلیس نهادهایی مثل iwf داریم که باید محتوا از اینها عبور کند تا بتواند وارد فضای مجازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، لطف‌‌الله سیاهکلی امروز در نشست با دانشجویان که در دانشکده علوم‌انسانی دانشگاه بین‌المللی امام‌ خمینی‌(ره) برگزار شد، با اشاره به گران شدن خودرو در ماه‌های اخیر اظهار داشت: امروز شاهد این هستیم که وزارت صمت خودرو را در بورس می‌فروشد. در حالی که در همه جای دنیا بورس محل عمده‌فروشی کالاهای مختلف است، نه خرده‌فروشی؛ با این حال در کشور شاهد هستیم که در یک اقدام عجیب خرده‌فروشی خودرو در بورس انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: اینجا باید از وزارت صمت سؤال کنیم که در کدام کشور خودرو را در بورس می‌فروشند که در ایران این کار را انجام می‌دهید؟ در همه جای دنیا خودرو کالای مصرفی است و کسی که می‌خواهد یک خودرو بخرد، با چه منطقی باید این خودرو را از بورس تهیه کند که مبنای آن مزایده و گران‌تر فروختن یک کالا است.

نماینده مردم قزوین آبیک و البرز در مجلس با ذکر اینکه پیگیری‌های نظارتی ما محدود به وزارت صمت نیست، ادامه داد: 4 ماه است که تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را روی میز مجلس گذاشتیم و اعتقاد داریم که بالا رفتن قیمت ارز حاصل سیاست‌های غلط بانک مرکزی است.

اینترنت در کشور فیلتر نیست

نایب‌رئیس فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت قانونمند شدن فضای مجازی گفت: امروز در کشور انگلیس نهادهایی مثل iwf داریم که باید محتوا از اینها عبور کند تا بتواند وارد فضای مجازی شود.

سیاهکلی افزود: چطور می‌شود که در آن‌سوی دنیا قواعد برای فضای مجازی با این شدت وجود داشته باشد، بعد اگر ما بخواهیم مقرراتی بنویسیم، به ما بگویند ضد آزادی؟ بنابراین باید همه با زبان قانون و ذیل قانون زندگی کنیم. اگر قانون اشکال دارد، باید به مجلس برگردانیم تا اصلاح شود؛ ولی اگر قانون مصوب شد، باید آن را رعایت کنیم و قانون باید محور همه کارها باشد.

وی با تأکید بر اینکه اینترنت در کشور فیلتر نیست، ادامه داد: فقط 2 شبکه اینستاگرام و واتسآپ فیلتر هستند. ضمن اینکه وظیفه اصلی حکومت تأمین امنیت است و باید با هر عامل ناامنی در فضای مجازی و واقعی برخورد شود و غیر از این هم نمی‌توان از حکومت انتظار داشت.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 920229