khu
18 آذر 1401 - 10:55

جام‌ جهانی آمریکا| اضافه شدن سه کشتی‌گیر و تدبیر کادرفنی برای «جت‌لگ» کشتی‌گیران

کریمی، آذرپیرا و فضلی که به دلیل عدم صدور ویزا در موعد مقرر، یک روز دیرتر از سایر اعضای تیم راهی آمریکا شده بودند، شب گذشته به اردوی تیم ملی ملحق شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، یکی از مسائلی که همیشه ورزشکاران رشته‌های مختلف با مسابقاتی که در کشور آمریکا برگزار می‌شود، با آن مواجه هستند، جدا از مسئله ویزا، اختلاف ساعت بسیار زیاد است که چند روزی برای تطبیق بدنی ورزشکاران با شرایط زمانی و مکانی نیاز دارند.

این بار برخلاف برنامه‌ریزی فدراسیون، به دلیل تعلل در صدور ویزا، کار تیم ملی به موقع پیش نرفت. فدراسیون بنا داشت که تیم ملی روز دوشنبه راهی آمریکا شده و روز سه‌شنبه در آیووا باشد که این اتفاق رخ نداد و ویزای تیم روز سه‌شنبه صادر شد. در همین راستا برای به حداقل رساندن جت لگ شدن (پرواز زدگی) کشتی‌گیران، دکتر اباذر حبیبی‌نیا که در مسابقات جهانی بلگراد هم تیم ملی را همراهی کرد، از کانادا به اردوی تیم ملحق شد تا اقدامات لازم برای ریکاوری بدنی آنها را انجام دهد.

سفر طولانی و حدود 30 ساعته به همراه حضور دیرهنگام در آمریکا و اختلاف ساعت زیاد، مسائلی است که در کنار امور فنی در این جام‌جهانی باید در برنامه آمادگی کشتی‌گیران لحاظ شود.

تعدادی از کشتی‌گیران تیم از این نظر شرایط خوبی دارند و باتوجه به اینکه مسابقات از شنبه آغاز می‌شود، کادرفنی امیدوار است تیم با کمک دکتر حبیبی‌نیا مشکلی از نظر بدنی نداشته باشد.

مسئله اصلی البته سه کشتی‌گیری هستند که دیرتر از بقیه به آیووا رسیدند. علیرضا کریمی، امیرعلی آذرپیرا و علی‌اکبر فضلی به دلیل آنکه ویزا یک روز دیرتر برای آنها صادر شد، شب گذشته به اردوی تیم ملحق شدند. تنها اتفاق خوب این بود که آنها معطلی بابت اسکان در هتل نداشتند و بلافاصله بعد از رسیدن به هتل، توانستند استراحت کنند.

اعضای تیم ملی آی‌دی‌کارت‌های خود را دریافت کرده و تنها مسئله جلوگیری از جت لگ شدن کشتی‌گیران است.

کادرفنی تیم ملی صبح روز گذشته (پنجشنبه) به ملی‌پوشان استراحت داد و بعدازظهر هم نرمش و مرور فن در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 902234