khu
21 مرداد 1401 - 16:05

حقیقت «ما ملت امام حسینیم» آشکار است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای اعلام کرد: شور و شعور حسینی ملت ما در مبارزه با فتنه‌ها و توطئه‌ها همیشه نمایان بوده و حقیقت «ما ملت امام حسینیم» را آشکار کرده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای از ملت ایران به خاطر برپایی حماسه آفرینی‌ها در تعظیم شعائر و ترویج معارف حسینی تقدیر و تمجید کرد.

در این بیانیه آمده است: مجالس سوگواری و هیئت‌های حسینی کانون اصلی تقویت ایمان و بصیرت هستند. این مجالس که بر محور مودت اهل بیت (ع) و برای احیاء امر امامت و ولایت برگزار می‌شود؛ بستری کم نظیر برای مجاهدت فی سبیل الله است. در این میان صحنه‌های بدیع حضور پررنگ و پرشکوه جوانان و نوجوانان در مجالس عزاداری نشان داد نسل جوان مؤمن انقلابی، استمرار دهنده و ادامه دهنده راه حسین (ع) است.

مردم مؤمن و شریف ما در اقصی نقاط کشور با برگزاری باشکوه این مجالس دینی بار دیگر بر مولفه‌های قدرت و عزت خود افزودند و اعتقاد به حاکمیت اندیشه دینی، التزام به امامت و بیزاری از خارج شدگان از ولایت را فریاد زدند.

ملت مؤمن و انقلابی ایران با امداد و نصرت الهی و توجهات حضرت ولی الله الاعظم (عج) با سلوک در راه حسین (ع) و بصیرت و هوشیاری توانسته است بخش اعظمی از توطئه‌های ضد دینی و هجمه‌های فکری ،فرهنگی، سیاسی و امنیتی علیه قداست و عظمت حماسه کربلا را خنثی کند.

شور و شعور حسینی ملت ما در مبارزات ضد طاغوتی، حماسه‌های سال‌های دفاع مقدس، و مبارزه با فتنه‌ها و توطئه‌های ضد اسلامی همیشه متبلور و نمایان بوده است و حقیقت «ما ملت امام حسینیم» را آشکار کرده است.

هویت، ملیت ،قومیت و همه ابعاد زندگی ما با حسین (ع) معنا می‌یاید و دنیا ما را در تقدیس و تکریم حسین (ع) می‌شناسد، در حادثه کربلا، دشمنان حق و حقیقت در جنایت‌های خود نهایت خباثت و ددمنشی را برای شکستن قداست و حرمت اهل بیت (ع) بروز دادند، اما نور پر فروغ حسین خاموش نشد و مشعل فروزان شهید کربلا برای همیشه‌ تاریخ معیار شناخت حق و باطل شد. پیام عاشورا این است که ، شوکت و جلالت حق، خدشه ناپذیر است و آنان که در مقابل امام نور، عَلَم طغیان و فساد بلند کنند هلاک خواهند شد. قدسیت و عظمت خون حسین بر شمشیر باطل پیروز شد و این یک حقیقت تبدیل ناپذیر است.

حرمت و قداست ولایت یک قداست الهی است. امروز نیز هر جریانی بخواهد در مقابل پیشوا و امام جامعه بر مسیر اهل بغی حرکت کند، فرجامی جز سقوط و خذلان نخواهد داشت. ولایت فقیه نیز امروز امتداد راه امامت است و دشمنی با این راه، دشمنی با اصل دین است.

شهید کربلا معیار شناخت حق از باطل است و خط نفاق و دروغ با مصباح الهدی رسوا می‌شود. ملت ما در عاشورای سال ۸۸ با نور حسین (ع)، نفاق و فساد را شناخت و حماسه نهم دی را آفرید. همچنین با پرچم هدایت حضرت سید الشهداء، فتنه تکفیر را خنثی کرد و با شعار «کلنا عباسک یا زینب» برای دفاع از حرم، خون شرافت و افتخار داد. حماسه عاشورا و حادثه کربلا برای همیشه تاریخ، معیار حقیقت است و غبار فتنه‌ها را می‌زداید.

ملت فهیم ایران با ایمانی مملو از بصیرت و صبر، علم ولایتمداری خویش را به اهتزاز در آورده است و در راه حسین (ع) به مجاهدت و ایستادگی ادامه خواهد داد.

باشگاه خبرنگاران جوانقمقم

شناسه خبر: 571578