khu
14 مرداد 1401 - 15:13

مردم مراقب توطئه دشمن در عزاداری عاشورا باشند

کاشان - ایرنا - امام جمعه اردستان گفت: مردم با توجه به توطئه دشمن برای اخلال در عزاداری روز عاشورا مراقب باشند و موارد مشکوک را به نیروهای امنیتی و انتظامی گزارش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه در مسجد جامع این شهر افزود: همانطور که وزارت اطلاعات اعلام کرد در روزهای اخیر شماری از عوامل وابسته به گروهک تروریستی داعش در کشور شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از طرفی شواهد حاکی از آن است که گروه‌های تروریستی قصد دارند در روز عاشورا اقدام‌های خرابکارانه انجام دهند که‌ عزاداران باید مراقب این توطئه دشمن باشند.

وی به روز حقوق بشر اسلامی و سالروز شهادت عباس  بابایی اشاره و از خدمات این شهید بزرگوار به انقلاب اسلامی تجلیل کرد.

امام جمعه اردستان با اشاره به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اضافه کرد: شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری ۱۷مرداد ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی به دست طالبان در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید و به همین دلیل این روز را روز خبرنگار نامگذاری کردند که از تلاش و خدمات خبرنگاران شهرستان تقدیر می‌شود.

حجت الاسلام دهشیری به تشییع پیکر شماری از شهیدان مدافعان حرم، از جمله سردار عبدالله اسکندری اشاره و اظهار داشت: این شهید از فرماندهان دوران دفاع مقدس است که با آغاز تحرکات داعش به عنوان مستشار نظامی به کشور سوریه رفت و ششم خرداد ۱۳۹۳ به همراه رزمندگان مقاومت اسلامی در حالی که به دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و مقدسات مسلمانان می‌پرداخت، به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

وی اضافه کرد: بعد از شهادت این فرمانده، پیکرش به خانواده او بازگردانده نشد اما مسایلی مطرح می‌شد مبنی بر اینکه با مبادله اسیر یا پرداخت هزینه‌ای بتوان پیکر او را بازپس گرفت اما خانواده این فرمانده شهید اعلام کردند به افرادی که می‌خواهند پیکر پدر را بازگردانند، بگویید ما راضی نیستیم که یک ریال از پول بیت‌المال صرف این گروه خبیث شود، حال باید گفت، اینها کجا و دزدها و اختلاسگران کجا که پول بیت‌المال را می‌دزدند!

امام جمعه اردستان با تاکید بر لزوم عزاداری‌های محرم به صورت حماسی، گفت: از مردم انتظار می‌رود علاوه بر عزاداری، هوشیار باشند و همانطور که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی هشدار دادند در روز عاشورا مراقب افراد و موردهای مشکوک باشند و در صورت مشاهده، موضوع را به نیروهای امنیتی و انتظامی اطلاع دهند.

حجت‌الاسلام دهشیری با بیان اینکه در مقابل واقعه عاشورا بی‌تفاوت نباشیم، افزود: باید علاقه و انس خود را به امام حسین (ع) بیشتر نشان دهیم، از ظرفیت محرم به خوبی استفاده کنیم و هیات های مذهبی از مسایل اختلاف برانگیز پرهیز کنند.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536864