khu
17 بهمن 1401 - 12:51

روایتی از ویرانی و تخریب‌های زلزله خوی/ مردم این شهر به حمایت نیاز دارند + تصاویر

زلزله ۵.۹ ریشتری هفته گذشته در خوی، موجب وارد آمدن خسارات و ویرانی‌های سنگین در بخشی از این منطقه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، زلزله 5.9 ریشتری روز هشتم بهمن ماه در خوی و با محوریت بخش فیرورق این شهرستان، موجب تخریب و ویرانی بخشی از ساختمان‌های مسکونی و نیز وارد آمدن خسارات سنگین در برخی مناطق شد.

به دنبال این زمین لرزه، نیروهای امدادی و جهادگران نسبت به تامین مایحتاج و نیز امدادرسانی به مردم زلزله زده اقدامات مختلفی انجام دادند که با توجه به گستره مناطق زلزله زده، با وجود خدمات ارائه شده بازهم نیازهای مردم رفع نشده است.

زندگی در چادر با توجه به برودت شدید هوا در شب‌ها و نیز کمبودهای مختلف از جمله بهداشتی، غذایی و گرمایشی از مهم‌ترین مشکلات مردم در خوی است که در حال حاضر و با ورود گروه‌های جهادی از سوی نهادهای مختلف تا حدودی رفع شده ولی انجام اقدامات مرتبط با تخریب و بازسازی منازل مسکونی در این منطقه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

هرچند از روز گذشته مرحله آواربرداری منازل مسکونی تخریب شده آغاز شده ولی این عملیات با توجه به سرمای هوا و نیز مشکل تردد در برخی مناطق با تعلل و دشواری همراه است که در نتیجه موجب تاخیر در آغاز مرحله ساخت و ساز می‌شود.

وقوع پس لرزه‌های سهمگین و با شدت بالای 4 ریشتری در خوی موجب ترس و استرس مردم شده که از حضور در منازل نیمه تخریبی و حتی سالم امتناع کرده و همین امر موجب افزایش نیازها به امدادرسانی و خدمات می‌شود.

تصاویر زیر حاصل تلاش‌های 3 روزه «سارا زین‌العابدین پور» عکاس خبرگزاری تسنیم در مناطق مختلف زلزله زده خوی است که تقدیم مخاطبان می‌شود:

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1022352