khu
13 بهمن 1401 - 16:54

افتتاح 17 پروژه نوسازی مدارس در گلستان

با حضور استاندار گلستان 17 پروژه نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس گلستان با اعتبار 120 میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‌محمد زنگانه صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های نوسازی مدارس استان گلستان که به صورت متمرکز در روستای کلاجام قاجار و در مدرسه زنده‌یاد مسعود محمدی برگزار شد، اظهار‌ کرد: انقلاب ما مردم محور است و مشارکت مردم در توسعه کشور به عنوان اصل اقدامات محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: ما باید زمینه مشارکت مردم را فراهم کنیم تا در پیشرفت و توسعه کشور مشارکت داشته باشند.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم اقدامات زیادی را اجرایی کردیم و باید این اقدامات بیش از پیش بیان شود.
زنگانه گفت: در دولت سیزدهم از محل منابع دولتی و مشارکت خیران در استان گلستان ۸۹۰ میلیارد تومان در نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اقدامات مختلف اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: با این اقدام ۳۴۰ کلاس درس در قالب ۵۴ پروژه آموزشی به بهره‌برداری رسیده است.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: خیران عزیز در این مدت ۹۰ میلیارد تومان در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشته‌اند.
زنگانه افزود: طرح ملی محرومیت‌زدایی با ۵۰ پروژه و 300 کلاس درس با مساحت 50 هزار متر مربع با اعتبار 260 میلیارد تومان در این دولت در استان گلستان به اجرا گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: آسفالت و ایزوگام مدارس با مساحت 120 هزار متر مربع با اعتبار 20 میلیارد تومان، استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس با 750 کلاس درس با اعتبار 35 میلیارد تومان، جمع‌آوری مدارس کانکسی مستقل در مناطق محروم استان در قالب طرح شهید پناهی بخشی دیگر از اقدامات دولت سیزدهم در این مدت است.

استاندار گلستان تصریح کرد: تصویب پنج طرح با اعتبار 210 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به گلستان اتفاق بسیار مثبتی بود که در این سفر رقم خورد.

زنگانه گفت: تکمیل پروژه تمام خیری هنرستان محمدی در گنبدکاووس با هزینه 27 میلیارد تومان، تکمیل اولیت مرکز رشد و فن‌آوری دانش آموزی در مرکز استان با اعتبار 10 میلیارد تومان و تکمیل اولین استخر دانش آموزی شهرستان گنبدکاووس با اعتبار 20 میلیارد تومان به مساحت یک هزار و 500 متر از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در استان گلستان است.

گفتنی است، همزمان با سراسر کشور 17 پروژه آموزشی و پرورشی با ظرفیت 70 کلاس درس و اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان به صورت متمرکز با حضور استاندار گلستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/83004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015296