khu
11 اسفند 1401 - 19:22

کمیته ویژه‌ای برای پیگیری مسمومیت دانش آموزان تشکیل شد

بوشهر- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با دستور رئیس جمهور کمیته ویژه‌ای برای پیگیری و شناسایی عوامل مسمومیت دانش‌آموزان در کشور تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، انسیه خزعلی بعد از ظهر پنج شنبه در نخستین کنگره استانی بانوان تأثیرگذار استان بوشهر از برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار در ۱۵ استان کشور خبر داد و اظهار داشت: برگزاری این کنگره از ایده‌هایی است که از سال گذشته در سطح ملی و بین‌المللی مطرح و امسال در سطح استان‌ها برگزار شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: شناسایی و معرفی زنان اثرگذار در همه زمینه‌ها در این کنگره مدنظر قرار دارد.

وی گفت: زنانی که در محیط‌های مختلف اداری، منزل، محیط‌های اجتماعی، ملی و بین‌المللی بتوانند اثرگذاری ویژه‌ای داشته باشند شناسایی و تعدادی از آنها در کشور و استان‌ها معرفی می‌شوند.

رهاورد خوب دور دوم سفر رئیس جمهور در حوزه بانوان

وی با اشاره به سفر دور دوم رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر، اظهار داشت: این سفر مصوبات و رهاورد خوبی برای بانوان بوشهری دارد.

خزعلی پیشگیری از بازماندگی از تحصیل بانوان را یکی از موارد مهم در سفر دوم هیئت دولت دانست و اضافه کرد: در دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر اعتبارات خوبی برای بوستان بانوان، آموزش، مهارت‌آموزی، پیشگیری از آسیب و بازماندگی از تحصیل بانوان با فراهم کردن تحصیل برای دختران روستاهای دورافتاده پیش‌بینی شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: هرچند بازماندگی از تحصیل بانوان در استان بوشهر نسبت به دیگر استان‌ها کم است، اما باز هم برای همین تعداد کم نیز برنامه‌هایی مانند سایر استان‌ها اجرا می‌شود.

خزعلی ادامه داد: ایجاد خوابگاه‌های دانش‌آموزی در روستاهای مرکزی، دور، محروم و بخش‌های عشایری از جمله راهکارها و برنامه‌هایی است که برای کاهش بازماندگی تحصیلی بانوان در دستور کار قرار دارد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تقویت زیرساخت‌های فضاهای آموزشی خاص بانوان بوشهری خاطرنشان کرد: تعمیر، ساخت و تجهیز مدارس به مهارت‌آموزی خاص بانوان از دیگر برنامه‌ها برای تقویت و ارتقای توانمندی بانوان است.

خزعلی مهارت‌آموزی و اشتغال زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست را از موارد مهم دانست و گفت: امروز حمایت‌هایی که از نظر مهارتی صورت گرفته به‌خوبی مشهود است و امید می‌رود در این سفر اعتبار بسیار بیشتری به این بخش اختصاص یابد.

وی ایجاد کسب و کار پایدار خانواده را یکی دیگر از اولویت‌ها دانست و گفت: تلاش می‌شود زنان هم کانون گرم خانواده را داشته باشند و بتوانند مهارت‌های شغلی لازم آموزش ببینند.

خزعلی با اشاره به اینکه این حمایت‌ها در قالب تسهیلات و حمایت از کارآفرینان است اظهار کرد: امروز با ارتباطی که با کشورهای عضو کنگره زنان تأثیرگذار فراهم شده مقدماتی برای بازار مجازی در سطح ملی و بین‌المللی ایجاد شده است.

بیمه زنان خانه دار روستایی دارای سه فرزند

خزعلی به بیمه زنان سرپرست خانوار پرداخت و تصریح کرد: اعتبار بیمه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی تا حدی تأمین شده است و توسعه می‌یابد.

وی در زمینه بیمه زنان خانه دار روستایی دارای سه فرزند هم چنین گفت: برنامه اجرایی این طرح تعریف و اجرایی می‌شود.

خزعلی با اشاره به سخنان بانوان تأثیرگذار استان بوشهر اظهار کرد: انتظار می‌رود زنان و دختران این سرزمین با همت، غیرت و مداومت در کار هم در خانواده، محله و محیط تغییر ایجاد کنند و افراد زیادی را زیر حمایت خود قرار دهند و بتوانند در سبک زندگی آنها به‌ویژه بانوان بد سرپرست تغییراتی نوعی ارتقا و جهش را ایجاد کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: استانی مانند بوشهر محروم نیست و به داشتن سرمایه‌هایی مانند زنان غیرتمند این استان متنعم است و باید امکانات و شرایطی برای کارکرد بهتر برای آنان فراهم شود.

تشکیل کمیته پیگیری مسمومیت دانش آموزان

خزعلی در ادامه با اشاره به مسمومیت برخی دانش‌آموزان در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: با دستور رئیس جمهور کمیته ویژه‌ای برای پیگیری این موضوع و شناسایی عوامل مسمومیت دانش‌آموزان در کشور ایجاد شد و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد.

خرعلی ادامه داد: مسمومیت دانش‌آموزان دشمن ایجاد کرده است و به آن دامن می‌زند تا از آن سوءاستفاده و بهره‌برداری سیاسی کند که امید می‌رود عوامل آن شناسایی و زمینه آرامش دانش‌آموزان فراهم شود.

در این آئین از ۲۱ زن تأثیرگذار استان بوشهر تقدیر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068571