khu
11 مرداد 1401 - 18:43

مرکز آموزش عالی شهرضا باید به سمت دانشگاه جامعه‌محور پیش برود

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: مرکز آموزش عالی شهرضا باید به سمت دانشگاه جامعه‌محور پیش برود و بر این اساس نیازهای شهر احصا شود و متناسب با آن رشته تعیین شود، رشته‌هایی که نیازهای شهرضا را پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان عصر امروز در آیین تکریم و معارفه مرکز آموزش عالی شهرضا با بیان اینکه اگر با اتحاد، وحدت و همدلی حرکت کنیم مرکز آموزش عالی در چند سال آینده به اندازه دانشگاه اصفهان توان بالقوه خود را به فعلیت می‌رساند، اظهار داشت: باید این مجموعه منسجم و متحد حرکت کند تا این دانشگاه پیشرفت کند.

وی با تأکید بر اینکه باید شاخص‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرکز آموزش عالی شهرضا ارتقا پیدا کند و در این راه از تجارب مدیران قبلی استفاده کرد، افزود: هرم دانشجویی و هیأت علمی باید رصد شود و وضعیت آن مشخص و تغییر پیدا کند.

هرسیج بیان کرد: مرکز آموزش عالی شهرضا باید به سمت دانشگاه جامعه‌محور برود و بر این اساس نیازهای شهر احصا شود و متناسب با آن رشته تعیین شود، رشته‌هایی که نیازهای شهرضا را پاسخ دهد و متناسب با آن کار تحقیقاتی انجام شود تا منجر به حل مسأله شود.

رئیس دانشگاه اصفهان با تأکید بر اینکه کارهای تیمی و تحقیقاتی و پژوهشی معطوف به حل مسأله باید انجام شود، عنوان کرد: یکی از معضلات کشور به ویژه در سطح اشتغال، معضل بیکاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که باید حل شود، دانشگاه‌ها باید در تحقق شعار سال پیشتاز باشند.

وی با بیان اینکه نوآوری و ابتکار و خلاقیت منجر به حل مسأله می‌شود، اضافه کرد: بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان در مراکز رشد مشغول به کار هستند.

هرسیج با تأکید بر اینکه بعضی از صنایع بسیار قدیمی است و باید به روز شود و این بروزرسانی باید توسط اساتید و دانشجویان انجام شود، ادامه داد: در بحث جهاد تبیین بسیاری از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از نظر علمی قوی هستند اما تغذیه فکری و فرهنگی نشدند و مشکل درست شده است، بعضی از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی نگاه‌شان به بیرون است.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اگر مدعی پیروی از امام حسین(ع) هستیم باید هزاران سختی را تحمل کنیم، خاطرنشان کرد: اگر عزت و استقلال کشور را بخواهیم باید سختی‌ها را تحمل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تشکلات دانشجویی و بسیج دانشگاه باید فعال شوند، تصریح کرد: در حوزه جهاد تبیین ضعف داریم، امام حسین(ع) و امام علی(ع) شهید جهاد تبیین هستند.

به گزارش فارس، حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان طی حکمی محمدرضا عبدی عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان را به عنوان رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا منصوب کرد و از زحمات صادق مطهر رئیس سابق مرکز آموزش عالی شهرضا تقدیر شد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج/

منبع: فارس
شناسه خبر: 521153