khu
12 بهمن 1401 - 11:42

ایران استوار، 44 سال افتخار| فعال دانشجویی: امروز دشمن در برابر جمهوری اسلامی مستاصل شده است

دبیرسیاسی انجمن اسلامی دانشگاه شریعتی گفت: ملت ایران سالگرد پیروزی انقلاب را درحالی جشن می‌گیرند که عوامل ضد انقلاب و سران آمریکایی و اروپایی شان در دستیابی به خیل عظیم تحریکات علیه نظام جمهوری اسلامی ، مستاصل و ناامید شده‌اند.

 فاطمه منگلیان دبیرسیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریعتی در گفتگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: با گذشت چهل و چهار سال از پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 1357، هم اکنون ملت ایران سالگرد جدید این انقلاب را درحالی جشن می‌گیرند که عوامل ضد انقلاب و سران آمریکایی و اروپایی شان در دستیابی به خیل عظیم تحریکات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مستاصل و ناامید شده اند.

وی افزود: انقلاب ایران در سال 1357 و به رهبری امام خمینی (ره)، نه تنها موجب یک تغییر نظام سیاسی در یک کشور بود، بلکه تحولی شگرف را با اهداف و آرمان های عالیه، هم در سطح سیاست و هم در بین آحاد مردم و جامعه ایران رقم زد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: به گواه تاریخ تا پیش از آن هیچ جنبش و نهضتی نتوانسته بود اهدافی به این تراز را به منصه ظهور برساند. تحولی که با سرنگونی رژیم دیکتاتور، ارثی و وابسته به دشمن پهلوی آغاز شد و نهایتا به یک جامعه اسلامی مردم سالار ومردم پایه و مقاوم در برابر زیاده گویی و دست اندازی به ملتهای ضعیف منجر شد.

وی ادامه داد: پس از آنکه سرگیجه و درماندگی دشمن و ناباوری او از این انقلاب اسلامی ترمیم یافت، از همان ابتدا تمام تلاش خود را به کار بست تا نظام جمهوری اسلامی را دچار چالش و مشکل سازد.

منگلیان گفت:‌ از جمله این ضدیت و دشمنی‌ها میتوان به سازماندهی کودتای نظامی، ایجاد تحریک بین قومیت ها، ترور عناصر و دولتمردان انقلاب ، جنگ نظامی هشت ساله، تحریم ها و ضدیت با ایران در مجامع بین الملل یاد کرد.

وی ادامه داد: آمریکا شیطان بزرگ با ایادی و عناصر خود،  پس از دوران جنگ  نیز تمام قوای خود را به اجرا در آورد و از جنگ رسانه ای و روانی بر علیه نظام اسلامی ایران تا ترور دانشمندان هسته ای و اعمال تحریم های اقتصادی حداکثری با ادعای حقوق بشر ازهیچ تلاشی برای براندازی فروگذار نشدند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی شریعتی گفت: آخرین عمل دشمن نیز جنگ ترکیبی بود که با اعمال نفوذ در اغتشاشات اخیر و ترور خواستند تا امنیت ملی را برهم زدنند و عملکرد نظام و دولت انقلابی را تحت الشعاع قرار دهند.

وی ادامه داد: محاسباتشان به مانند گذشته غلظ از آب در آمد و ملت غیور ایران نشان دادند که زیاده خواهی دشمن را به هیچ وجه برنمیتابند.  عامل این خصومت ها که تا به امروز نیز ادامه دارند، تنها به دلیل ماهیت و ذات مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

این فعال دانشجویی عنوان کرد: پایداری بر مواضع بر حق اسلام ناب، حمایت از مستضعفان و مظلومان، بریدن دست استعمار، زیاده طلبی و چپاولگری، یاری و دفاع از مردم فلسطین و ضدیت با رژیم غاصب صهیونیست تنها گوشه ای از این ماهیت است.

وی ادامه داد:  ملت غیور و جوانان ایران همچنان پس از 44 سال نه تنها در برابر لجن پراکنی های  دشمن هوشمندانه مقابله میکنند بلکه با گذر از غائله ها و تلاش روز افزون، پیشرفت وتوسعه را برای ایران به ارمغان می آورند.

منگلیان گفت:  رژیم ایالات متحده آمریکا و ایادی اسرائیلی، انگلیسی و سعودی اش، با تمام امکانات و تجهیزات مادی و رسانه ای شان در این غائله اخیر نیز به مانند تمام تلاش های گذشته شان دربرابر جمهوری اسلامی ایران سرشکسته و ناکام مانده اند.

وی افزود: هرچقدر که دشمن بخواهد برنامه ریزی شده عمل کند و توان بیشتر خود را بکار ببندد، باید بداند که خیل عظیم جوانان و دلدادگان به انقلاب اسلامی ایران به مانند جوانان دهه شصت، این انقلاب را از پوست و استخوان خود میدانند و همچنان بر آرمان های امامین انقلاب استوار ایستاده اند و هرگز دربرابر آنان سازش نخواهند کرد. 

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه شریعتی در پایان گفت: جوانان ایران با تلاش روز افرون برای پیشرفت در ابعاد مختلف ازجمله ابعاد علمی تاکنون پیشتازان پیشرفت علمی در جهان بوده اند و دستاوردهای فراوانی در حوزه های مختلف داشته اند و از این به بعد نیز با دفاع از این نظام مقدس تمام تلاش خود را بکار می گیرند تا پیشرفت همه جانبه را برای کشورشان به ارمغان آورند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012353