khu
02 شهریور 1401 - 13:40

فلسفه وجودی دولت سیزدهم مردمی‌ بودن است

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین با بیان اینکه فلسفه وجودی دولت سیزدهم مردمی بودن است، گفت: دولت از ابتدای کارزار انتخاباتی تاکنون بر مبنای همین شعار حرکت کرده و از این رو اولین وظیفه نمایندگان دولت در تمام استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌ها حفظ سیاق مردمی و انقلابی بودن است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمد حیدری» روز چهارشنبه در اولین روز هفته دولت در دیدار اعضای شورای اداری و تامین با امام جمعه قصرشیرین با درود به شهدای دولت و تبریک هفته دولت به دولتمردان، افزود: هفته دولت هفته پربرکتی است که ما بتوانیم دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را در ابعاد مختلف از طریق برگزاری جلسات و ارتباط با رسانه های جمعی برای مردم بازگو کنیم.

وی اظهار داشت: مهمترین دستاورد نظام ما مرمی بودن کارگزاران آن است، بدون تردید یکی از پشتوانه های بی بدیل و بی نظیر نظام اسلامی مردم بوده و هستند و مردم در همه صحنه ها و مقاطع زمانی پشتیبان ولایت امر و دولت و مسوولان بوده اند و انتظار دارند مسوولان شبانه روز به آن ها خدمت کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مردمی بودن یعنی اینکه باید مطالبه ها و نیازمندی ها و حوایج و اوامر مردم را در امور و برنامه ریزی ها لحاظ کنیم نه اینکه بر اساس تفکرات سیاسی و جناحی برنامه ریزی کنیم از این رو حوایج و نیازهای مردم جزو اولویت های برنامه ای نمایندگان سیاسی و کادر دولت در هر شهرستانی باشد.

وی حضور مدیران در سامانه سامد را برای پیگیری و حل مشکلات مردم در راستای مردمی بودن دولت بیان کرد و گفت: یک مدیر در پشت میز اداری باید یک تصمیم گیر و در بطن مردم به عنوان خادم و همچنین حلال مشکلات باشد.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مدیران باید با روحیه انقلابی و پایبندی به ارزش ها و آرمان های دینی در راستای حل مشکلات مردم گام بردارند.

حیدری ادامه داد: یک مدیر اجرایی که در قاموس دولت سیزدهم مسوولیت پذیرفته در عین حال متواضع و خاک پای مردم است باید در مقابل شداید، سختی ها و زیاده خواهی و ویژه خواران و مفسدان به صورت تمام قد و با یک روحیه انقلابی در برابر فساد قد علم و پرچم دولت را برافراشته کرده و تلاش برای استیفای حقوق مرم داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مرز خسروی به روی زوار اربعین خواستار تلاش همه جانبه و استفاده از تمام ظرفیت های استان کرمانشاه برای معرفی این مرز به عنوان گذرگاه قدیمی و اصلی تردد زوار از طریق رسانه ها، علما، روحانیون و مبلغان فرهنگی و دینی و مذهبی، امامان جمعه و حوزه های علمیه و به کار گیری نقش پررنگ مردم در این زمینه برای حضور گسترده زوار در این مرز رسمی جهت عزیمت به کربلای معلا با توجه به ظرفیت های مناسب و زیرساخت های مطلوب آن شد.

۵۳۰ میلیارد تومان دستاورد بودجه ای برای قصرشیرین

۵۳۰ میلیارد تومان دستاورد بودجه ای برای قصرشیرینوی همچنین با اشاره به ۲ پروژه مهم آبرسانی از سومار به بازارچه مرزی توسط قرارگاه نجف اشرف و همچنین گازرسانی از قصرشیرین به خسروی به طول ۱۸ کیلومتر و حضور پررنگ شرکت گاز استان کرمانشاه و شروع به کار در چهار نقطه، گفت: ۵۳۰ میلیارد تومان دستاورد بودجه ای برای شهرستان قصرشیرین بوده است که علاوه بر این نیز ۲۳ میلیارد تومان بودجه جذب شده اربعین نیز توسط ادارات کل استان در شهرستان در حال هزینه است و این تحول بزرگی را در شهرستان به دنبال دارد.

هفته دولت فرصتی برای انتقال تلاش ها ی دولتمردان به مردم است

هفته دولت فرصتی برای انتقال تلاش ها ی دولتمردان به مردم استامام جمعه قصرشیرین نیز با گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و قدردانی از حضور باشکوه مردم در عزاداری های دهه ی اول محرم گفت: هفته دولت فرصت مغتنی است تلاش های دولتمردان و کارهای بسیار خوبی که برای مردم و جامعه انجام شده را به مردم انتقال دهیم.

حجت الاسلام «صادق صالحی» افزود: پنج برابر شدن بودجه تخصیص یافته امسال برای قصرشیرین نسبت به سال گذشته که منجر به تحول بزرگی در منطقه می شود قابل قدردانی است.

وی اظهار داشت: هفته دولت در عین حال فرصتی برای قدرشناسی از تلاش های مدیران کارآمد و همچنین نقد و اصلاح عملکردها بدون مچ گیری است چون انتقاد سازنده موثر است و نقش مهمی در اصلاح امور دارد.

وی بر استفاده از توان فعالان رسانه و شبکه های اجتماعی برای معرفی مرز خسروی جهت دعوت از زوار با توجه به زیرساخت های مناسب این مرز رسمی تاکید کرد.

بهره برداری از پروژه روکش آسفالت محلات در قصرشیرین

بهره برداری از پروژه روکش آسفالت محلات در قصرشیرینهمچنین در اولین از روز از گرامیداشت هفته دولت با حضور جمعی از مسوولان محلی پروژه روکش آسفالت محلات قصرشیرین افتتاح و به بهره برداری رسید.

«ایوب عبداللهی» سرپرست شهرداری قصرشیرین در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت خاطرنشان کرد: این پروژه ها شامل روکش آسفالت محله های امیدوار، قصرجدید، کوچه های روبروی مسجد جامع و چهارقاپی در مجموع به میزان۱۱ هزار متر مربع و با ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات اربعین است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی - منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت کشور عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به بندر حلب در ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.

در این شهرستان ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا درجه سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت از اوایل دهه ۸۰ ساخته شده تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشند، این مهم با هدف رونق بخشیدن به شهر و بهره مندی مردم قصرشیرین از مزایای تردد زوار صورت می گرفت.

خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که این مرز بین المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.

مرز رسمی خسروی  - منذریه مسیر اصلی جاده کشورمان به سوی بغداد پایتخت کشور عراق است که این جاده در ادامه به کشور سوریه متصل شده و در نهایت به بندر حلب در ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

زائرانی که مرز خسروی را برای ورود به عراق انتخاب می کنند پس از عبور از شهرهای دیالی و بغداد به کاظمین سپس کربلا و نجف می رسند. همچنین پیش از زیارت امام حسین(ع)، به امامان مدفون در کاظمین و سامرا عرض ادب می کنند و همین موضوع خسروی را به «مسیر ولایت» ملقب کرده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 649201