khu
08 شهریور 1401 - 13:25

مشاور رییس‌جمهور: خدمات نظام جمهوری اسلامی باید به خوبی تبیین شود

مشهد -ایرنا- مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت گفت: خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در طول بیش از ۴۰ سال به خوبی تبیین نشده است و در کنار مشکلات، نقاط بسیار خوبی هم شکل گرفته است که باید بیان شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی روز سه‌شنبه در آخرین روز از هفته دولت و در مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد که با حضور استاندار خراسان رضوی، اعضای شورای اداری استان، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی استان به همراه زایران و مجاوران بارگاه منور رضوی برگزار شد افزود:در ابتدای انقلاب کشور ما با چالش هایی رو به رو بود و حتی برای امر درمان مردم، پزشکان کشورهای همسایه در ایران حضور داشتند ولی اکنون به جایی رسیده ایم که مردم سایر کشورها، برای درمان خود به ایران سفر می‌کنند.

وی ادامه داد:هم اکنون در فناوری هسته‌ای و دفاعی به جایگاهی رسیده ایم که دشمن توان مقابله رو در رو با ما را ندارد و بر همین اساس برای نا امید کردن مردم از طریق فضای مجازی، فیلم و شبکه‌های معاند به دنبال بی ارزش نشان دادن توانمندی های کشور است.

مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت گفت:دولت و رییس جمهور در طول یک سال گذشته به تمام استان‌های کشور سفر کردند و در کنار محرومان حاضر شدند و سخنان نخبگان و کارشناسان را نیز شنیدند.

تقوی به جراحی اقتصادی دولت برای مردمی کردن یارانه ها نیز اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۶ اندیشکده اقتصادی انجام این کار را توصیه کرده بودند و البته دولت های گذشته آن را انجام ندادند که منجر به انباشت مشکلاتی نیز شده بود که نمونه آن قاچاق کالاهای اساسی کشور به خارج بود.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، جهاد اصغر صورت گرفت و جهاد اکبر نیز مبارزه با نفس است ولی جهاد کبیر که همان تبیین است که باید توسط همه مردم صورت پذیرد زیرا ما در مقابل شهدا مسوول هستیم و این خون باید تفسیر شود.

مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت گفت: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر به شدت بر جهاد تبیین تاکید دارند زیرا دشمن به دنبال تغییر نگاه فرهنگی در کشور ما برای نفوذ بیشتر است و یکی از وظایف رهبری نیز هشدار این نکته هاست و حتی گاهی نقشه های دشمنان را زودتر از اجرای آنها به مردم و مسوولان متذکر شدند.

تقوی با اشاره به خروج آمریکا از برجام افزود: در این مقطع از مذاکرات به خاطر سابقه بداخلاقی آمریکا، مسوولان مذاکره کننده حاضر به گفت و گو رو در رو با آنها نشدند و اجازه حضور در جمع مذاکره کنندگان ندادند و این نشان از قدرت ایران است.

او به واقعه عاشورا اشاره کرد و ادامه داد: در کربلا ۲ نوع جهاد شکل گرفت که عصر عاشورا و با شهادت سالار شهیدان جنگ مسلحانه پایان یافت ولی با آغاز اسارت، جنگ تبیین توسط کاروان اسرا شروع شد و حکومت بنی امیه نتوانست واقعه عاشورا را تحریف و یا به فراموشی بسپارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 686345