khu
14 مرداد 1401 - 15:23

انقلاب ما برخاسته از عاشوراست

امام جمعه قم گفت: انقلاب ما برخاسته از عاشوراست و انقلابی که به اینجا رسیده نباید با تبلیغات زهرآگین دشمن تنها بماند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم ظهر امروز در نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه گناهان آثار جانبی مختلفی به دنبال دارد، اظهار کرد: تلاش ما باید این باشد که واجبات را انجام داده و از محرمات پرهیز کنیم چراکه محرمات زندگی انسان را در همه ابعاد مورد تاثیر قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: امام علی (ع) می‌فرمایند که متقین روز‌های کوتاهی را با صبر و پایداری سپری می‌کنند، اما در نهایت به راحتی طولانی و همیشگی می‌رسند.

امام جمعه قم با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو گفت: ایام سوگواری اهل بیت (ع) به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت عرض می‌کنم و در همین جا از همه گویندگان، مداحان، هیأت‌های مذهبی و همه افرادی که حتی مجلسی در خانه تشکیل می‌دهند و نام حسین (ع) را زنده نگه می‌دارند تشکر می‌کنم، چراکه تا زمانی که نام حسین (ع) زنده است آسیبی به این کشور وارد نمی‌شود.

حسینی بوشهری از فرا رسیدن روز هفتم ماه محرم یاد کرد و افزود: امروز روزی است که آب را بر اهل‌بیت بستند و اعلام کردند که یک قطره آب به حسین (ع) و فرزندان ایشان نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) با دشمن خود اتمام حجت کرد، عنوان کرد: دشمنان اهل‌بیت شکم‌هایشان پر از لقمه حرام بوده و کسی که اینگونه است حرف حق را نمی‌پذیرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه عاشورا عبرت‌های بزرگ تاریخ را در خود نهفته دارد، خاطرنشان کرد: اهداف عاشورا باید برای مردم به خوبی تبیین شود و امام حسین (ع) اهدافی داشت که اجرای عدالت و حاکمیت دین از جمله این اهداف بود و انقلاب نیز برخاسته از عاشورا و وظیفه ما این است که تذکر دهیم که حاکمیت دین هدف است و نباید اینطور باشد که انقلابی که به اینجا رسیده با تبلیغات زهرآگین دشمن تنها بماند که در این صورت دشمن وارد میدان می‌شود.

حسینی بوشهری گفت: از اهداف حسین بن علی (ع) و درس‌های عاشورا غیرت دینی است و ما نباید در مقابل گناه بی‌تفاوت باشیم، گاهی انسان باید آبروی خود را خرج کند تا اهداف الهی اجرا شود.

وی تصریح کرد: خیران و مسؤولان فرهنگی کشور باید هیأت‌های مذهبی را تقویت کنند که اگر اینگونه نشود و صحنه خالی شود جوانان ما به جای هیأت به دیگر جا‌ها روی می‌آورند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اهداف حسین بن علی (ع) منشوری برای انقلاب عاشورایی است، گفت: آرامش مظلومان و مبارزه با ظالمان و فساد درس‌هایی است که باید از عاشورا گرفته شود.

حسینی بوشهری افزود: مداحان باید از نعمت خدادادی خود برای جذب نسل جوان استفاده کنند و هر چند دشمن گاهی فرصت پیدا می‌کند، اما ما فرصت‌های فراوانی داریم و عزاداری‌ها دشمن را ناکام می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه این روز‌ها روز خبرنگار و شهادت شهید صارمی است، گفت: خبرنگاران و رسانه‌ها وظیفه بیان حقایق را برعهده دارند و باید از شهید صارمی الگوبرداری کنند، خبرنگاران جهادگرانی هستند که تحقق فرمایشات رهبر عزیزمان را باید در اولویت قرار دهند.

باشگاه خبرنگاران جوانقمقم

شناسه خبر: 536668