khu
14 مهر 1401 - 17:37

دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌توانند مدافعان خوبی برای حقوق زنان باشند

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌توانند مدافعان خوبی برای احقاق حقوق زنان برای دیگر کشور‌ها باشند و مردم ما بدانند که این ظالمان هرگز نگران و دلسوز مرد و زن ما نیستند.

حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتراضات و آشوب‌های اخیر در کشور و وضعیت اغتشاشات در استان مرکزی، بیان کرد: متأسفانه در ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن (ع) اتفاقاتی در کشور و استان مرکزی افتاد که قلب هر مسلمانی را به درد آورد.

وی افزود: در استان مرکزی این اتفاقات ناگوار بسیار اندک و محدود بود و در کنار آن اقدامات شایسته و ارزشمندی توسط مردم متدین، دین‌دار و ولایتمدار استان به صورت خودجوش و بدون فراخوان صورت گرفت که نگذاشت این اتفاقات ادامه پیدا کند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: مردم ما با تمام مشکلات اقتصادی که امروز دارند، همواره در طول این سال‌ها حامی و پشتیبان اصلی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی بودند و این نشانگر آن است که انتخاب آن‌ها انتخابی آگاهانه و درست بوده و حضورشان در صحنه همیشه نقشه‌های شوم دشمنان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی کرده است.

موسوی تصریح کرد: نیروی انتظامی، نظامی و بسیج ما در این قضایا حقیقتاً بسیار اخلاق مدارانه و کریمانه ورود کرد و در برابر فریب‌خوردگان و آشوبگرانی که در این جو مسموم و متأثر از شانتاژ‌های دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های قرار گرفته بودند مدارا کردند و کمترین برخورد را داشتند تا بیش از این امنیت و آسایش روحی و روانی مردم به خطر نیفتد.

وی افزود: در اینکه سرویس‌های جاسوسی معاند رژیم جعلی اسرائیل، انگلیس و آمریکا طراح و پشت‌صحنه قضایای اخیر بودند و رسانه‌های معاند که قریب به ۳۰۰ شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای دائماً یک سلطه رسانه‌ای جهت دروغ‌پراکنی، سیاه نمایی و تخریب ذهن و عقیده جوانان ما به منظور ایجاد آشوب و اغتشاش و براندازی داشتند، تردیدی نیست و حتی مجریانی هم داشتند که متأسفانه افکار پلید آن‌ها را دنبال می‌کردند و درصدد اقدامات خرابکارانه بودند.

رئیس شورای قضایی استان مرکزی، اظهار داشت: در طول تاریخ همواره دشمنان این مرز و بوم چشم طمع به خاک و منابع بی‌شمار این مملکت داشتند و بار‌ها خواب تجزیه و تسخیر کشور ما را دیده‌اند و جالب این است که حکومت‌ها و کسانی امروز نگران وضعیت حقوق زنان در کشور ما هستند که تاریخ گواه این است که نه‌تن‌ها هیچ گذشته مثبتی در این مقوله نداشتند بلکه صفحات تاریک و سیاه ننگینی در تاریخ رقم زده‌اند.

موسوی خاطرنشان کرد: در همین امسال بیش از ۷۰۰ نفر از مردم بی‌گناه آمریکا توسط پلیس خشن و مستبد این کشور کشته شدند که بخشی از آن‌ها زنان بودند و ۴ هزار نفر سالانه در زندان‌های این کشور زیر بدترین شکنجه‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: به همین دلایل است که دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌توانند مدافعان خوبی برای احقاق حقوق زنان برای دیگر کشور‌ها باشند و مردم ما بدانند که این ظالمان هرگز نگران و دلسوز مرد و زن ما نیستند و قدر این امنیت و آرامش را بدانند که صرف ارتقا، رشد و تحصیلات جوانان برومند این مملکت شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: دادگستری استان در راستای عمل به تأکیداتی که ریاست قوه قضاییه بر حفظ حقوق شهروندان داشتند، ضمن حفظ حقوق شهروندی تمامی دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر، طی دو الی سه مرحله بنده به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و استاندار مرکزی بازدید‌هایی از بازداشتگاه‌ها داشتیم و ضمن دیدار با تمامی بازداشت‌شدگان، دستوراتی در خصوص برخی از آنان که سن و سال کمتری داشتند صادر شد تا در بازداشتگاه نمانند که بلافاصله آزاد شدند.

موسوی بیان داشت: شناخت و بصیرت رسانه‌ای مانع به دام افتادن جوانان در چنبره سیاه نمایان رسانه‌های معاند خواهد شد و از خانواده‌ها تقاضا داریم از فرزندان خود در برابر هجمه‌های وسیع فرهنگی و اجتماعی رسانه‌های معاند مراقبت کنند چراکه بستر‌ها و فضا‌های مجازی امروز با دروغ‌پراکنی و سیاه‌نمایی ذهن، عقاید و افکار نوجوانان و جوانان را هدف گرفته و با جابجا کردن حق و باطل آن‌ها را به انحراف می‌کشانند.

وی تأکید کرد: مردم ما بدانند که تنها راه مبارزه با این جریانات، مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، جهاد تبیین است چراکه اگر جهاد تبیین نباشد به راحتی چهره حق با باطل و ظالم با عدالت عوض خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در پایان گفت: البته دستگاه قضا با کسانی که اموال مردم را آتش زدند و اموال عمومی را تخریب کردند و اتوبوس شهری و آمبولانس‌ها را از بین بردند و نیروی امدادی و پلیس ما را به وقیحانه‌ترین شکل ممکن به شهادت رساندند و حیثیت و امنیت مردم را به خطر انداختند و خسارت‌های مالی و جانی به وجود آورد.

باشگاه خبرنگاران جوانمرکزیاراک

شناسه خبر: 771663