khu
11 فروردین 1402 - 15:42

رفع تصرف بیش از یک هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی در هرمزگان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۱۴۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی در مورد میزان رفع تصرفات و قلع و قمع مستحدثات غیرقانونی در سال ۱۴۰۱، گفت: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر مقابله قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی و دولتی، در سال گذشته بیش از ۱۴۰۰هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی این استان به ارزش بالغ بر ۶۶ هزار میلیارد ریال آزاد شده است.

وی افزود: همچنین بیش از ۲۲ هکتار از سواحل و حریم۶۰ متری دریا به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد ریال در این بازه زمانی رفع تصرف شده‌است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: رفع تصرفات از حریم و بستر رودخانه های استان نیز در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ هزار متر مربع است که ارزش تقریبی آن بیش از ۱۹۲ میلیارد ریال است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی را از جمله مهمترین اولویت‌های دادگستری استان هرمزگان در سال پیش رو و در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی و ناظر بر احیای حقوق عامه عنوان کرد و یادآور شد: از همین ابتدای سال همه دستگاه‌های متولی باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد.

قهرمانی همچنین با هشدار به متصرفان غیرمجاز، خاطرنشان کرد: مقابله با تصرفات غیرقانونی در سال ۱۴۰۲ نیز به صورت بی امان و بدون هیچگونه مماشات ادامه خواهد یافت و هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی، برخورد قاطع دستگاه قضایی را به همراه خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1119485