khu
14 مهر 1401 - 17:38

توسعه ناوگان اورژانس با افزودن 3 اتوبوس آمبولانس و 3 آمبولانس بیمارستانی

3 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 3 دستگاه آمبولانس بیمارستانی به چرخه ارائه خدمات سلامت به مردم فارس، افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سید وحید حسینی، امروز در آیین رونمایی از تجهیز ناوگان  بهداشت و درمان فارس، گفت: این 3 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 3دستگاه آمبولانس بیمارستانی با هزینه حدود ۲۰ میلیارد تومان به سیستم خدمات رسانی مجموعه سلامت وارد می شود.

آمبولانسوی با اشاره به امکانات اتوبوس آمبولانس های رونمایی شده، از امکان مراقبت هم زمان از 8 بیمار خبر داد و افزود: این 3دستگاه اتوبوس آمبولانس به 3شهرستان لامرد، سپیدان و فیروزآباد به عنوان گلوگاه های حساس استان فارس اختصاص یافته است.

حسینی ادامه داد: به دلیل بُعد مسافت و  مسایلی که در فصول مختلف پیش می آید و همچنین همسایگی با استان های جنوبی، اختصاص این اتوبوس آمبولانس ها به شهرستان های یاد شده نقش موثری در توسعه خدمات سلامت و امکان تسریع در خدمات حوزه اورژانس در استان دارد.

وی گفت: این 3 دستگاه آمبولانس بیمارستانی نیز به شهرستان های قیروکارزین، کازرون و سروستان اختصاص یافته که امیدواریم در سرویس دهی خدمات اورژانسی در این مناطق و افزایش رضایت مندی مردم این شهرستان ها نقش موثری ایفا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع هزینه صرف شده برای این خدمات جدید را حدود ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: این هزینه معادل حدود 5 میلیارد تومان برای هر دستگاه اتوبوس آمبولانس و حدود یک و نیم میلیارد تومان برای هر دستگاه آمبولانس است.

وی اضافه کرد: تمام این خدمات تولید داخل بوده و با کیفیت بسیار خوب و رعایت استانداردهای لازم تهیه شده است.

حسینی اعتبارات هزینه شده در این زمینه را از محل اعتبارات اورژانس ۱۱۵ و اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز با اشاره به رونمایی از 3 اتوبوس آمبولانس و 3 آمبولانس بیمارستانی گفت: با توجه به لزوم بازنگری و تهیه جایگزین ناوگان آمبولانس بیماربری بیمارستان های کشور و اجرای این موضوع در برنامه امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از محل مربوطه 3 دستگاه آمبولانس با اولویت مراکز درمانی شهرستان های قیروکارزین، کازرون و سروستان تهیه و برای استفاده در بیمارستان ‌های این 3 شهرستان به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحویل شده است.

سید ابوالفضل هاشمی اصل افزود: این موضوع به شکل جاری تا پایان سال و تامین سایر نیازهای اولویت‌ دار، در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد.

انتهای پیام / س

منبع: فارس
شناسه خبر: 771676